Featured Listings

Recent Post

Sztuka obsługi klienta w sklepie

Budowanie pozytywnych relacji z klientem, opartych na zaufaniu i wzajemnym szacunku stanowi klucz do sukcesu. Szansę na zainteresowanie produktem bądź usługą. To kwestia profesjonalnej obsługi każdego klienta zwłaszcza jeśli w grę wchodzi obsługa trudnego klienta, która ma ogromne znaczenie w małych sklepach, marketach, jak i wielkopowierzchniowych hipermaketach.


To tutaj spotykamy rzeszę klientów, którzy bywają zmęczeni i zestresowani po całym dniu pracy, a przestrzeń, ogrom ludzi i kolejki w sklepie nie wpływają korzystnie na ich podejście do pracowników. Jednakże rolą pracownika jest taka obsługa, by klient, niezależnie od jego charakteru i aktualnego podejścia poczuł się profesjonalnie i należycie obsłużonym.

Na początek warto poznać typy klientów. Na co zwracać uwagę i, jaką przyjmować postawę, by w ostatecznym rozrachunku, zarówno klient, jak i pracownik zyskali satysfakcję? Odmiennej strategii wymagają rozmowy z klientami rozmownymi, cichymi, przyjacielskimi, jak i doświadczonymi oraz upartymi.

Klienci rozmowni czasami tak bardzo się rozgadują, że w ferworze słów nie dostrzegają argumentów, które sami wymieniają. To rolą pracownika jest zatem włączenie się w rozmowę, ale w odpowiednim momencie, nie przerywając nawet znacznego potoku słów, a następnie podkreślenie tych wartości, które są ważne, a przez klienta zostały pominięte.

Większego zaangażowania ze strony pracownika wymaga z kolei klient cichy. Który nie zawsze takowym jest z natury, ale nierzadko przyjmuje taką właśnie strategię. Trudnymi rozmowami są te, które trzeba przeprowadzać z pozostałym rodzajem klientów, bo ów na swój sposób mają największy problem z podjęciem właściwej decyzji. Jednakże korzystając ze szkoleń takich jak profesjonalna obsługa klienta w sklepie, wskazówek i szeroko dostępnej wiedzy, z każdym z nich można sobie poradzić.

Na co pomaga lewoskrętna witamina C?

Lewoskrętna (liposomalna) witamina C jest jednym z największych sukcesów medycyny przekładającym się na wyraźne zwiększenie efektów leczenia oraz wchłanialności wspomnianej witaminy. To z kolei powoduje znaczne poprawienie funkcjonowania każdego organizmu oraz jego narządów wewnętrznych.


Lewoskrętna witamina C przede wszystkim wpływa pozytywnie na układ odpornościowy. Pomaga bowiem przeprowadzić skuteczną eliminację jego stanu zapalnego przez zredukowanie liczby wolnych rodników. Oddziałuje również skutecznie na układ oddechowy, zmniejszając tym samym zachorowalność na astmę, zapalenie oskrzeli, czy innych schorzeń związanych z układem oddechowym.

Liposomalna (lewoskrętna) wersja tejże witaminy chroni ponadto układ krążenia oraz serce. Wzmacnia jego pracę i zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej w jego arteriach, wspiera także regulację poziomu cholesterolu, jak i obniża ciśnienie krwi.

Duża dawka omawianej substancji wzmacnia również kości i stabilizuje proces syntezy kolagenu odpowiadającego za regenerację tkanki łącznej. Zawarte w witaminie C fosfolipidy poprawiają kondycję organizmu, tym samym przygotowując go na zwiększony wysiłek fizyczny.

Omawiając atuty tegoż preparatu nie sposób nie wspomnieć o jego wpływie na wątrobę i nerki. Zapobiega on bowiem odkładaniu się tkanki tłuszczowej w ich komórkach i spełnia funkcje regulacyjne w pracy tychże narządów wewnętrznych. Witamina C działa również jako detoks w przypadku zatrucia toksynami oraz metalami ciężkimi. Ponadto poprawia pamięć i koncentrację.

Lewoskrętna (liposomalna) witamina C oddziałuje niemal na wszystkie funkcje organizmu oraz jego układy. Prócz wyżej wymienionych jej działanie odczuje się także w codziennym życiu przez poprawę samopoczucia, a wraz z upływem czasu – przez ujędrnienie skóry i zmniejszenie zmarszczek. Jej nieograniczone możliwości są więc niezastąpione i gwarantują zdrowie skoncentrowane w niewielkiej kapsułce.

Po czym poznać czy potrzebuję operacji plastycznej nosa?

Korekta nosa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów. Trudno się dziwić takiej tendencji biorąc pod uwagę, iż nosa nie jesteśmy w stanie w żaden sposób ukryć czy też na stałe zamaskować. Makijaż nierzadko może zdziałać cuda, ale na krótki czas. Nadto sporych defektów w ten sposób i tak nie będziemy w stanie wyeliminować.

operacja nosa

Zabiegi plastyczne w obrębie nosa wykonuje się z dwóch powodów. Przyczyny mogą być czysto medyczne, ale i psychologiczne. Zgarbiony, nieproporcjonalny czy też asymetryczny nos staje się naszym kompleksem. Nawet wtedy, gdy nie mamy skrzywionej przegrody ani też żadnych problemów zdrowotnych obejmujących górne drogi oddechowe.

Na zabieg decydują się zatem ci, którzy walczą między innymi z uporczywym katarem czy też częstszymi infekcjami zatok, problemami z oddychaniem podczas snu, jak i ci, którym niekształtny nos utrudnia codzienne życie, w tym powoduje na przykład wycofanie się z życia towarzyskiego. Warto jednakże pochylić się nad wskazaniami do operacji nosa. Tym bardziej, gdy pod względem wizualnym nasz nos nie stwarza nam zbyt dużych problemów, ale pojawiają się kłopoty zdrowotne mogące sugerować, że to właśnie tutaj jest przyczyna ów problemów .

Korekta nosa

Po czym poznać nos będący wskazaniem do operacji?

  • Przede wszystkim po krzywej przegrodzie nosowej. Można ją wykryć wydmuchując powietrze na lusterko. Jeśli ślady na lusterku będą odmiennie usytuowane, prawdopodobnie mamy do czynienia ze skrzywioną przegrodą. Mimo wszystko trzeba się pokusić o dokładnie badanie u otolaryngologa.
  • Inne objawy mogące wskazywać na konieczność wykonania zabiegu, to uporczywy katar, utrzymujący się dłużej niż zwykle, trudny do wyleczenia bądź kończący się zapaleniem zatok.
  • Kolejnym wskazaniem są problemy z słuchem, które mogą wynikać z nierównomiernym ciśnieniem między uchem środkowym, a gardłem. Mogą występować również niespecyficzne objawy, jak chociażby krwawienie z nosa czy też bóle głowy.
  • A na koniec wskazaniem będą kolejno problemy natury czysto estetycznej, w dużej mierze wpływające na naszą psychikę. oto link do kanału na youtube jednego ze specjalistó od tego typu operacji: chirurg plastyczny nosa -Youtube

Ile może kosztować wynajęcie malarza do pomalowania gabinetu chirurga czy biura szkoleniowca?

Malarz, a w dodatku dekorator. Specjalista niczym marzenie. Każdy z nas, kto powierza w obce ręce malowanie biura czy gabinetu lekarskiego, a do tego liczy na doskonały efekt wizualny, szuka fachowca spełniającego wszystkie oczekiwania.

Zarówno pod względem prezentowanych umiejętności, jak i ceny, którą zażyczy sobie za malowanie. Jak jest z tą ostatnią? Cena zwykle dotyczy kosztu pomalowania jednego metra kwadratowego, który mnożony jest przez wielkość powierzchni, jaka ma zostać pokryta farbą.

biuro firmy

Trudno oszacować koszty, które pasowałyby do każdej usługi tego typu zwłaszcza jeżeli ma być pomalowane biuro firmy szkoleniowej czy gabinet medyczny. Wszystko zależy od fachowca. Czy malowaniem zajmie się tak zwana złota rączka, która działa sprawnie, szybko i rzetelnie, ale chcąc dorobić na własną rękę zażąda mniejszej kwoty, czy też malowanie zostanie powierzone w ręce wykwalifikowanych pracowników firmy, którzy z pewnością zażyczą sobie więcej. W przypadku chirurga plastycznego czy firmy szkoleniowej w grę wchodzi raczej tylko ta druga opcja.

Każdorazowo przed wykonaniem usługi należy pytać o dokładną wycenę. Szacunkowy koszt może nam zostać podany, gdy w rozmowie określimy wstępnie, o jaką powierzchnię chodzi, detale i inne elementy. Ale już na miejscu fachowiec powinien dokładnie podać cenę za wykonanie malowania. Trzeba również upewnić się, co znajduje się w podanej cenie.

Niektórzy malarze dekoratorzy podadzą cenę jedynie za jednokrotne pomalowanie, nie wliczając w to przygotowanie swojego miejsca pracy, co może oznaczać niemiłą niespodziankę podczas finalizacji transakcji. Podstawą jest zatem dokładna wycena oraz upewnienie się czy ów podany koszt zawiera wszystkie aspekty związane z wykonaniem całej usługi. W bardzo dużym przybliżeniu ceny mogą się wahać od około 5-8zł za dwukrotne malowanie na biało, jednego metra kwadratowego powierzchni. Im więcej pracy, detali, kolorów i trudno dostępnych w malowaniu miejsc, tym wyższa cena za całą usługę. Do artystycznego pomalowania biura czy gabinetu najlepiej w naszej ocenie sprawdza się ten malarz . Wtedy tzw. efekt WOW gwarantowany tylko zobacz jakie cudo on potrafi dla Ciebie wykonać. Tutaj znajdziesz także więcej firm świadczących usługi malarskie w Oświęcimiu jeśli jesteś z tych okolic.