Korekta nosa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów. Trudno się dziwić takiej tendencji biorąc pod uwagę, iż nosa nie jesteśmy w stanie w żaden sposób ukryć czy też na stałe zamaskować. Makijaż nierzadko może zdziałać cuda, ale na krótki czas. Nadto sporych defektów w ten sposób i tak nie będziemy w stanie wyeliminować.

operacja nosa

Zabiegi plastyczne w obrębie nosa wykonuje się z dwóch powodów. Przyczyny mogą być czysto medyczne, ale i psychologiczne. Zgarbiony, nieproporcjonalny czy też asymetryczny nos staje się naszym kompleksem. Nawet wtedy, gdy nie mamy skrzywionej przegrody ani też żadnych problemów zdrowotnych obejmujących górne drogi oddechowe.

Na zabieg decydują się zatem ci, którzy walczą między innymi z uporczywym katarem czy też częstszymi infekcjami zatok, problemami z oddychaniem podczas snu, jak i ci, którym niekształtny nos utrudnia codzienne życie, w tym powoduje na przykład wycofanie się z życia towarzyskiego. Warto jednakże pochylić się nad wskazaniami do operacji nosa. Tym bardziej, gdy pod względem wizualnym nasz nos nie stwarza nam zbyt dużych problemów, ale pojawiają się kłopoty zdrowotne mogące sugerować, że to właśnie tutaj jest przyczyna ów problemów .

Korekta nosa

Po czym poznać nos będący wskazaniem do operacji?

  • Przede wszystkim po krzywej przegrodzie nosowej. Można ją wykryć wydmuchując powietrze na lusterko. Jeśli ślady na lusterku będą odmiennie usytuowane, prawdopodobnie mamy do czynienia ze skrzywioną przegrodą. Mimo wszystko trzeba się pokusić o dokładnie badanie u otolaryngologa.
  • Inne objawy mogące wskazywać na konieczność wykonania zabiegu, to uporczywy katar, utrzymujący się dłużej niż zwykle, trudny do wyleczenia bądź kończący się zapaleniem zatok.
  • Kolejnym wskazaniem są problemy z słuchem, które mogą wynikać z nierównomiernym ciśnieniem między uchem środkowym, a gardłem. Mogą występować również niespecyficzne objawy, jak chociażby krwawienie z nosa czy też bóle głowy.
  • A na koniec wskazaniem będą kolejno problemy natury czysto estetycznej, w dużej mierze wpływające na naszą psychikę. oto link do kanału na youtube jednego ze specjalistó od tego typu operacji: chirurg plastyczny nosa -Youtube