Malarz, a w dodatku dekorator. Specjalista niczym marzenie. Każdy z nas, kto powierza w obce ręce malowanie biura czy gabinetu lekarskiego, a do tego liczy na doskonały efekt wizualny, szuka fachowca spełniającego wszystkie oczekiwania.

Zarówno pod względem prezentowanych umiejętności, jak i ceny, którą zażyczy sobie za malowanie. Jak jest z tą ostatnią? Cena zwykle dotyczy kosztu pomalowania jednego metra kwadratowego, który mnożony jest przez wielkość powierzchni, jaka ma zostać pokryta farbą.

biuro firmy

Trudno oszacować koszty, które pasowałyby do każdej usługi tego typu zwłaszcza jeżeli ma być pomalowane biuro firmy szkoleniowej czy gabinet medyczny. Wszystko zależy od fachowca. Czy malowaniem zajmie się tak zwana złota rączka, która działa sprawnie, szybko i rzetelnie, ale chcąc dorobić na własną rękę zażąda mniejszej kwoty, czy też malowanie zostanie powierzone w ręce wykwalifikowanych pracowników firmy, którzy z pewnością zażyczą sobie więcej. W przypadku chirurga plastycznego czy firmy szkoleniowej w grę wchodzi raczej tylko ta druga opcja.

Każdorazowo przed wykonaniem usługi należy pytać o dokładną wycenę. Szacunkowy koszt może nam zostać podany, gdy w rozmowie określimy wstępnie, o jaką powierzchnię chodzi, detale i inne elementy. Ale już na miejscu fachowiec powinien dokładnie podać cenę za wykonanie malowania. Trzeba również upewnić się, co znajduje się w podanej cenie.

Niektórzy malarze dekoratorzy podadzą cenę jedynie za jednokrotne pomalowanie, nie wliczając w to przygotowanie swojego miejsca pracy, co może oznaczać niemiłą niespodziankę podczas finalizacji transakcji. Podstawą jest zatem dokładna wycena oraz upewnienie się czy ów podany koszt zawiera wszystkie aspekty związane z wykonaniem całej usługi. W bardzo dużym przybliżeniu ceny mogą się wahać od około 5-8zł za dwukrotne malowanie na biało, jednego metra kwadratowego powierzchni. Im więcej pracy, detali, kolorów i trudno dostępnych w malowaniu miejsc, tym wyższa cena za całą usługę. Do artystycznego pomalowania biura czy gabinetu najlepiej w naszej ocenie sprawdza się ten malarz . Wtedy tzw. efekt WOW gwarantowany tylko zobacz jakie cudo on potrafi dla Ciebie wykonać. Tutaj znajdziesz także więcej firm świadczących usługi malarskie w Oświęcimiu jeśli jesteś z tych okolic.