Zdjecie pokazjace przed i po korekcie uszu

Odstające uszy to dość powszechny problem, z którym zmaga się wielu pacjentów. Choć z punktu widzenia medycyny nie wymaga leczenia, to jednak wiele osób poddaje się zabiegom, by poprawić swój wygląd, a co za tym idzie również samopoczucie. To kwestia przede wszystkim estetyki, innego wyglądu twarzy. Jej proporcji, a także symetrii, która zostaje zaburzona, gdy jedno ucho bądź oba zaczynają odstawać, niekiedy bardzo znacząco.

Zabiegi pozwalające skorygować odstające uszy są dość prostymi w wykonaniu i nie wymagają zastosowania ogólnego znieczulenia. Jedynie w przypadku małych dzieci chirurdzy decydują się na znieczulenie ogólne, dla zachowania maksymalnego komfortu leczenia pacjenta, a także pracy lekarzy.

Jak wykonywana jest operacja uszu

 

Korekcja uszu obejmuje najczęściej zniwelowania efektu odstających uszu, ale i znajduje swoje zastosowanie w przypadku występowania zbyt małych bądź zbyt dużych płatków uszu, a także, gdy występują innego rodzaju efekty, na przykład zwinięte płatki uszu.

Operacja na odstające uszy polega na przecięciu skóry na tylnej powierzchni małżowiny usznej, a następnie odsłonięciu chrząstki. Chrząstka małżowiny ulega przemodelowaniu, w zależności od występującego defektu. Następnie zakłada się szwy, które stabilizują uzyskany kształt chrząstki małżowiny, na koniec dochodzi do zszycia rany skórnej i założenia opatrunku.

Rekonwalescencja po zabiegu nie należy do uciążliwych. Przez pierwszy tydzień bądź dwa może utrzymywać się obrzęk oraz zaczerwienienie, jak i dolegliwości bólowe. Przeważnie po dwóch dniach od zabiegu zmieniany jest opatrunek, a między 3 a 8 dobą zdejmowane są szwy skórne. Po ich zdjęciu na głowę trafia opaska, którą należy nosić przez kilka tygodni, dla ochrony przed urazami. Pacjenci przez okres 6 tygodni muszą również wstrzymywać się od nadmiernego wysiłku fizycznego. Jeśli natomiast uszu cię nie interesują i wolisz poczytać o korekcjach nosa, to zrobisz to pod wskazanym wcześniej linkiem